Сутерен.мк

Пендаровски ги потпиша измените на Кривичниот законик

Претседателот Стево Пендаровски денеска одлучи да го потпише Указот за прогласување на Законот за изменување и…

Пендаровски им даде пас на Бехтел и Енка

По викенд консултациите со експерти од областа на трудовото право, со поранешни судии на Уставниот суд…

Пендаровски со честитка за католичкиот Божик

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Христовото раѓање – Божик, упати честитка…

Пендаровски оддадоа почит на Елзабета Втора

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски со сопругата Елизабета Ѓеоргиевска попладнево присуствуваа во Вестминстерската сала во Лондон…

Пахор: Да беа Словенците Бугари, ќе немавте проблем

Претседателот на Словенија Борут Пахор, кој од вечерва ќе учествува на Преспа форумот за дијалог во…