Сутерен.мк

Инстаграм и ФБ продолжуваат да се сопнуваат!

Корисниците на Инстаграм и Фејсбук од голем број земји денеска повторно се пожалија на големи прекини,…

Фејсбук повторно обвинет за плагјат!

Германската компанија „Ем-сенс“ (М-сенсе) имаше објава на Твитер во којашто го споредува логото на „Мета“ на…

Варуфакис го обвини Закерберг за кражба?!

Поранешниот министер за финансии во Владата на СИРИЗА и претседател на грчката партија МЕРА25 Јанис Варуфакис,…

Сноуден повика да се напушти Фејсбук!

Дента кога Фејсбук, Инстаграм и Воцап беа неколку часа недостапни на платформата Телеграм и донесе седумдесет…

Лајковите го возвраќаат ударот!

Социјалните мрежи фејсбук и Инстаграм наскоро ќе ја воведат опцијата за криење на бројот на допаѓања…

Бранка Д. Најдовска: Фејсбукот наш, насушен!

Летото не е ни календарски започнато, ама на најпопуларниот глобален сајт надојдоа поплава од снимки од…

Стакло

Фејсбук с(р)еќавања… Таа не мислеше на летото, кое што следеше, туку на долгата зима, во која…

Закерберг пак, „краде“ идеи!

Фејсбук воведува нови можности во време кога пазарот на аудиоформатите експлодираше во текот на пандемијава, од…

Трамп се враќа на интернет?!

Поранешниот претседател на САД, Диналд Трамп, ќе се врати на социјалните мрежи со сопствена платформа?! „Верувам…