Сутерен.мк

Масовно напуштање на Фејсбук

Долго време се шпекулираше дека најголемата социјална мрежа во светот Фејсбук, стана платформа на родители, чичковци,…

Трајковски се јави на Фејсбук

Александар Трајковски со синоќешниот гол против Италија во 92 минута, во „своето“ Палермо и донесе триумф…

Путин vs. Фејсбук

Државното обвинителство во Русија побара од судот, Мета, компанијата која е сопственик на Фејсбук и Инстаграм,…

Русија ги забрани Фејсбук и Твитер

Руските власти во еден ден ги забранија социјалните мрежи Фејсбук и Твитер, како и многу од…

Ќе остане ли Европа без Фејсбук и Инстаграм?

Европските лидери го прифатија индиректното предупредување на Мета дека ќе ги затворат своите операции на Инстаграм…

Американците масовно го напуштаат Фејбук!

Од својот почеток, оваа социјална мрежа бележи постојан раст на корисници. Меѓутоа, вчера беше забележан првиот…

Фејсбук го гради најбрзиот компјутер!

Компанијата Фејсбук, или по ново Мета вели дека го гради и дека до крајот на 2022…

Магдалена Андоновска: Кога “експертите“ ти судат!

Досега се напишани многу анализи за добрите и лошите страни на социјалните мрежи. Лично мислам дека…

Инстаграм и ФБ продолжуваат да се сопнуваат!

Корисниците на Инстаграм и Фејсбук од голем број земји денеска повторно се пожалија на големи прекини,…