Сутерен.мк

Вотката како еликсир на младоста

Дизајнерката Вера Ванг пред извесно време го прослави 73-от роденден и на својот Инстаграм профил објави фотографии од раскошната прослава.

Ванг на роденденската прослава носела розов комплет со отворен преден дел, додека пак за оваа прилика на темната коса ѝ додала розови прамени.

Славеничката исто така носела и сребрени потпетици, како и накит со розови детали.

„Славам роденден со торта, караоке и мојот розов шампањ“, напишала Вера во описот на фотографијата.

Дизајнерката и поранешна лизгачка веќе неколку пати зборувала за тајната на својот млад изглед.

„Работа, спиење, коктел од вотка и избегнување на сонцето“, објасни таа во едно интервју.
„Мојата омилена работа за појадок е омлет со малку тост и можеби сланина“, изјавила Ванг.

Што се однесува до ручекот, таа јаде пилешка супа, со многу зеленчук, додека пак, за вечера обично тоа е кинески оброк.

Понекогаш одлучува да јаде нешто поразлично, како што е кафеав ориз или пак варен карфиол со пилешко и ориз или пак салата со риба.
„Се откажав од диеталната кока-кола пред шест години, тоа беше една од најтешките работи, но пијам вода и коктели со вотка“, вели таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *