Сутерен.мк

Голата Дуа Липа

Дуа Липа е ѕвездата на насловната страница на францускиот Вог за септември годинава, а на фотографот Мерт Алас му позираше со избледени веѓи и топлес.
Нејзините речиси невидливи веѓи обезбедија совршен контраст на драматичната фризура, правејќи ја секоја нејзина фотографија од снимањето пошокантна од претходната, а позираше и топлес.

За нејзината облека беше задолжена Ванеса Рид, а сценографијата ја направи Артур де Борман.

Во интервјуто што ја придружува насловната зборуваше за нејзиното име, што на албански значи „љубов“, но многумина потсетува и на „дуалност“.

„Моето име има многу страни! Има многу двојности во мене… но во тоа двојност наоѓам мир. И си дозволувам да ја отфрлам мојата самодоверба кога сум дома. Тоа е освежувачко“, вели Липа.

Таа зборува и за својата работа, настапите во живо, признавајќи дека отсекогаш сакала да пее во живо.

„Отсекогаш сум сакала да настапувам. Танцување, пеење, шминкање кореографија на подиумот… Кога бев мала, сонував колку би било неверојатно да настапувам на вистинска сцена”, додава таа.


Призна дека низ годините на нејзината кариера ѝ требало време да научи дека не мора да биде иста личност на сцената и дома.

„Сега научив да чувам одредени аспекти од себе во мојот внатрешен круг. Тука е Дуа на која ѝ е ладно дома, а потоа во медиумите, постои оваа претерано моја верзија која исто така се вика Дуа и која дава сѐ од себе на сцената“, раскажува Липа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *