Сутерен.мк

Најбогатото дете во 2021-ва!

Принцезата Шарлот, шестгодишната ќерка на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ќе биде прогласена за најбогато дете од кралско семејство во 2021 година со неверојатна нето вредност!


Според весникот „Ивнинг“, принцезата Шарлот го освоила првото место на листата на најбогати деца во 2021 година. Веднаш зад неа, на второто место е нејзиниот поголем брат, принцот Џорџ, принцот Луис се најде на третото место, изедначен со ќерката на Џеј- Зи и Бијонсе, Блу Ајви Картер.

Нето богатството на принцезата Шарлот се проценува на околу 3,6 милијарди фунти (над 4 милијарди долари). За споредба, нето богатството на принцот Џорџ се проценува на 2,1 милијарди фунти. Зошто ќерката на војводата и војвотката од Кембриџ го освои првото место? Па, всушност има многу врска со нејзината мајка – станува збор за изнајмување на себеси.
Односно и Кејт Мидлтон и нејзината ќерка многу заработуваат како „шетачки реклами“ – носат брендови на облека и модни (и други додатоци) кои им плаќаат дебели хонорари за тоа да го прават. Кога си ројалити, ептен е просто!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *