Сутерен.мк

Каде не се дише од туристи?

Бали воведе бројни забрани за туристички активности, Венеција воведува туристичка такса, Акропол наскоро ќе има ограничување на бројот на посетители, а жителите на едно австриско село протестираа поради преголемиот број посетители.
Ова се десетте најпреполни туристички дестинации во светот, а листата ја предводи Пукет во Тајланд со 118 туристи за секој локален жител.

Пукет, Тајланд

Патаја, Тајланд

Краби, Тајланд

Мугла, Турција

Хургада, Египет

Макао, Кина

Ираклион, Крит, Грција

Венеција, Италија

Родос, Грција

Мајами, Флорида, САД

Извор…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *