Сутерен.мк

Номинации за БАФТА

Британската академија за филмски и телевизиски уметности (БАФТА) ги објави номинациите за овогодинешните филмски награди. Филмот „Dune“ води со 11 номинации, „The power of the dog“ има осум номинации, а „Белфаст“ со шест номинации.

Церемонијата ќе се одржи на 13 март во лондонскиот „Алберт хол“, а актерката Ребел Вилсон овојпат ќе ја видиме во улогата на водител на настанот.
Целата листа со номинации, тука…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *