Сутерен.мк

Од што им е многу гајле

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, викендов направила гаф, откако била фотографирана како го насликала украинското знаме наопаку, заменувајќи ги местата на жолтата со сината боја. Настанот се случил на приватна забава на британските воени ветерани, настан кој традиционално се одржувал во паркот Зуиде во Холандија.

Грешката е дотолку неочекувана зашто Меган и нејзиниот сопруг принцот Хари веќе неколку месеци се активни во поддршката кон Украина и украинскиот народ.

Таа врз лентите го напишала зборот „мир“ и „слава Украина“!

Извор…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *