Сутерен.мк

Победниците пристигнаа во Скопје!

Македонските репрезентативци, кои синоќа ја израдуваа нацијата со победа над европскиот шампион Италија, пристигнаа на аеродромот во Скопје!

Фубалерите ни овозможија, откако синоќа во Палермо направија голем подвиг со победата над Италија сега да сме на само 90 минути од пласман на Светското првенство.

Синоќа се славеше до доцна во ноќта победата на Македонија, а репрезентативците се упатија на плоштадот во Скопје каде ќе бидат поздравени од фановите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *