Сутерен.мк

Совети за добар сон

Млекото е добро да се пие пред спиење, затоа што содржи триптофан, амино киселина која прави…

Под прилепски мост го родила 10-тото бебе!

Бебето и мајката која се породи завчера вечер под мост во Прилеп се во добра состојба,…

Како да го исфрлите никотинот од телото?

Најбрзиот начин да го исчистите вашето тело од никотин е со користење на овие намирници: Спанаќ…

И официјално сме меѓу поглупавите во светот!

Според студијата која во 2019 година ја спроведоа Ричард Лин и Дејвид Бекер, највисок коефициент на…

Фластер против коронавирусот!

Британската компанија „Emergex“, наскоро ќе започне клинички испитувања на втора генерација вакцина против коронавирусот која лесно…

Што пророкува Џеф Безос?

Човештвото ќе пресели поголем дел од индустријата, а само неколку избрани ќе останат на Земјата, а…

Интернет за сите – само во Мексико Сити!

Мексико Сити, главниот град на државата со 128 милиони жители, е „најповрзаниот град во светот“ во…

Ќе се жени и Асанж!

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, доби дозвола да се ожени со својата свршеница Стела Морис во…

Се омажи Малала!

Добитничката на Нобеловата награда за мир во 2014 година, Пакистанката Малала Јусафзаи, се омажи за својот…