Сутерен.мк

Реконструкција на последното патување

Хотел во Истанбул во населбата Есенлер. Надзорните камери ги регистрираат 52 патници како ги товарат своите…

Несреќата во Бугарија е најтешката во последнава декада!

Денешната автобуска несреќа во Бугарија, во која загинаа најмалку 46 лица е најтешката автобуска несреќа во…

Трагична сообраќајка со 46 загинати македонски државјани!

Во автобусот имало 52 лица. Меѓу 46-те загинати има и 12 малолетници, а останатите главно се…

И со бугарштината се претера!

Жена го изџвакала и го голтала гласачкото ливче, наместо да го стави во гласачката кутија, соопшти…

Колку навистина не чини бугарскиот пасош?!

Бугарскиот претседател Румен Радев побара Македонците со бугарски пасош да бидат пишани како Бугари на неодамна…

Игор Пачемски: Каде е Бранка?

Скопје има облини. Да беше жена, ќе беше Најџела Лосон или Моника Белучи! Зошто? Затоа што…

Магдалена Андоновска: Кога ѓаволот ќе ја однесе шегата

По осамостјувањето на Македонија, многумина Македонци оддамна иселени од земјава, оставиле аманет на нивните поколенија да…

Самуел Садикарио: Кога губиш, најтешко е да изговориш љубов, а друг збор немаш!

Евреите во нашава земја денес се вистинска реткост. Причината за тоа е што во мугрите на…

Магдалена Андоновска: Камен во чевелот

Чекориш полека. Забрзано одиш.Трчаш. Застануваш. Исто е. Нешто те стега во чевелот. Те притиска силно. Чуствуваш…