Сутерен.мк

Викенд рецепт: Градска шницла

Името на јадењето потекнува од презимето на куварот кој што го смислил (Добривое Граѓанин), а не…

Викенд рецепт: Велигденско – медитеранско јагне

Иако другата половина сака англиско јагне со сос од нане поради перење мозок во англиски интернат,…

Викенд рецепт: Мрзелив хамбургер

Мечките јадат хамбургери. Но, нестандардни и не со многу леб, но сепак со леб. Оди разбери…

Викенд рецепт: Салата со козјо сирење и круши

Едно од омилените задоволства на мечките е салата со козјо сирење и круши. Штом Бангл најде…

Викенд рецепт: Мимоза

Добар просек и добар сок од портокал се одлични за овој класичен коктел. Свежо исцедениот портокал…

Викенд рецепт: Биш-Баш-Бош

Буквално е невозможно Мечката да го именува овој хибриден рецепт поинаку, освен со фраза што ја…

Викенд рецепт: Mariage d’amour

Понекогаш, кога времето надвор е сончево со студ кој грицка во воздухот, мечкината пештера станува дувло…

Викенд рецепт: Пилешко пикалили

Како интегрален дел од англискиот шпајз, стариот, добар Пикалили го уживале многу генерации. Талкањето низ улиците…

Викенд рецепт: Пилешко parmigiana

Има многу малку јадења што врескајќи – „мама, траторија, карирана црвено-бела покривка за маса“, ја отелотворуваат…