Сутерен.мк

Ловечки правила

Ми велат дека сум убава и интелигентна. Образована сум и пристојно заработувам, читам книги, следам културни…

Јасна Котеска: Утринска ерекција

Мажот започнува со утринска ерекција. Утринската ерекција е пред културна состојба „Мажот започнува со утринска ерекција“…

Игор Пачемски: Quo vadis mulier?

Оваа колумна требаше да биде диптих за моето разочарување од модната индустрија во Македонија и непочитувањето…

Прва жена на чело на Гувернаторатот на Ватикан!

Папата Франциск ја назначи првата жена на чело на Гувернаторатот на Ватикан, сестрата Франциска Рафаела Петрини,…

Жед за жена во кочанско!

Иако издржува 7-годишна затворска казна во затворот во Струга, 30-годишен стружанец успеал да измами жител на…

Жените на Белмондо

Француската филмска икона Жан Пол Белмондо, кој почина вчера во 89-тата година од животот, ќе остане…

Како ќе изгледаа, ако не се оперираа?

Многу од светски познатите дами не можат да му оддолеат на искушението на „подмладување“ со естетска…

Ана Мартиноска: Преку леб – погача

Кога ќе штиклирате голем професионален предизвик кој ви стоел во работната агенда неколку месеци и кога…

Ретки слики од Дубаи!

Најголемиот град во Обединетите арапски емирати по многу нешта е уникатен и воодушевувачки. Па така, во…