Сутерен.мк

Најубавите плажи на светот

Британскиот магазин „Гардијан“ состави листа на 40 најубави плажи за 2022 година, а меѓу нив е…

Најтесниот избор за „Роман на годината“

Романите „Денот на црвот“ од Симона Јованоска (Или-или), „Ноќите кога заспивавме во Помпеја“ од Давор Стојановски…

Најдобрите книги во последните 125 години!

Американскиот дневен весник „Њујорк тајмс“, пред Нова година одбележа 125 години од објавувањето на првата рецензија…

Примитивен тренд

Со години сакам да се истетовирам, но прво не ми дозволуваше мајка ми, а сега дечко…

Кој е најсексапилниот маж на светот?

Иако американските медиуми неодамна пишуваа дека магазинот „Пипл“ ќе го прогласи актерот Крис Еванс за најсексапилен…

Девет дела за „Роман на годината“

Жири-комисијата за наградата „Роман на годината“ за 2020 година, во состав: Оливера Николова (минатогодишна лауреатка и…

10-те најдобри филмови во 2020 –та!

Според City Magazine, ова е листата на најдобро оценетите и најмногу коментираните филмови од страна на…