Сутерен.мк

Пандемијата (ќе) се засилува!

Најновите податоци за епидемијата од Ковид-19 во Белгија покажуваат раст на новите случаи, епидемиолозите предвидуваат влошување…

43 илјади луѓе со погрешни резултати за Ковид-19!

Покрената е истрага веднаш штом луѓето реагирале бидејќи добиле негативни резултати за коронавирусот од ПЦР тестот…

Д-р Пановски: Не ги малтретирајте прележаните!

Микробилогот, проф. д-р Никола Пановски ги повикува здравствените власти да не ги малтрерираат прележаните со Ковид-19:…

Крај на пандемијата за една година?!

Извршниот директор на Модерна Инк, Стефан Бансел, изјави дека за една година од сега, ќе и…

Училиштата стануваат трансмитери на Ковид-19!

„Колкав е бројот на болните ученици и наставници од ковид-19 и колкав е бројот на учениците…

Драган Даниловски: Зошто баш ние шампиони во смрт да бидеме?

„…До таа мера ли сме потонале во тотална, монструозна индиферентност кон несреќата, смртта на ближниот? Од…

Нова вакцина – две во едно!

Фармацевтската куќа Модерна соопшти дека работи на нова вакцина од една доза, а која е комбинација…

Ивермектинот е опасен!

Како што пишува Би-Би-Си, американски лекар апелира луѓето да престанат да го земаат лекот против паразити…

Расположенија на денот

Семејни вредности: Она кога ќе те понесе атмосферата: Ова се мажи: Потсетување на бившата: Утеха: