Сутерен.мк

И Шведска ги укинува ковид мерките!

Шведска денеска ги укина речиси сите рестриктивни мерки воведени поради пандемијата на коронавирус, набргу откако соседна…

И Велингтон блокиран!

Улиците околу парламентот во Велингтон, Нов Зеланд се блокирани од камиони и кампери, кои протестираат против…

Вонредна состојба во Отава!

Градоначалникот на главниот канадски град во неделата прогласи вонредна состојба заради камионџиите кои демонстрираат против Ковид-19…

Невролошките последици од Ковид-19

Уште на почетокот на пандемијата, стана јасно дека тешките случаи на Ковид 19 може да доведат…

Лажни нуспојави од вакцините

Психолошкиот феномен наречен „плацебо ефект“ се случува кога луѓето чувствуваат подобрување во симптоми на одредена болест…

Државата падна на сите ковид испити!

– Поважно беше да се збогатат приватните болници, приватните лаборатории. Нечуено е две години да не…

Кој ќе го зарази Путин?!

„Рускиот претседател Владимир Путин е опкружен со потребниот број специјалисти, кои обезбедуваат дека тој не е…

Били Ајлиш едвај го преживеала Ковид-19!

Поп-ѕвездата се заразила со оваа болест на почетокот на оваа година. Таа вели дека и денес…

Маска која детектира Ковид-19!

Јапонски научници дизајнираа маски кои светат во случај на инфекција со коронавирус! Тие користеле антитела од…