Сутерен.мк

Коронавирусот и песокот

Британскиот уметник Џастин Бејтмен се нашол на Тајланд кога започна пандемијата со Ковид – 19 и…

Лекови за преживување од Ковид – 19?!

Испитувањата на над десет илјади луѓе примени во 140 болници во САД, открија дека лековите што…

10 новозаразени на Олимписките игри

Нови десет случаи на заразени со коронавирус се забележани меѓу спортистите и вработените околу организацијата на…

СЗО: Вирусот ќе станува се поопасен!

Тимот на експерти од Вонредниот одбор кои го советуваат генералниот директор на Светската здравствена организација денеска…

Во португалските кафеани, само вакцинирани!

Од саботата во Португалија важи мерката дека оние кои сакаат да јадат внатре во локалите на…

Ноне Абрашева Ноциќ: „Да ти ги вакцинирам ќерките!“

Оваа реченица ја напишал прилично талентиран мразач на современата медицина, како одговор на советите и изјавите…

Песочен замок за Гинис!

Деновиве во Данска беше претставен најголемиот замок од песок на светот, посветен на пандемијата од коронавирусот.…

Магдалена Андоновска: Баута маска

Научници од Универзитетот Харвард заедно со Технолошкиот Институт на Масачусетс направија заштитна маска, со чија помош…

Маска за откривање на коронавирусот!

Инжењерите од Технолошкиот институт во Масачусетс (МИТ) и од Универзитетот Харвард развиле заштитна маска со чија…