Сутерен.мк

Викенд Рецепт: Венчај ме

Рецептот со пилешко наречен „Омажи се за мене“ беше еден од најпребаруваните поими на Гугл во…

Викенд рецепт: Предјадење со велигденски јајца

Состојки 4 тврдо варени јајца, 1 конзерва сечкани домати (пелати), 1 главица кромид, 2 чешниња лук,…

Илија Димитриевски: Леб ли е проблем?!

Во мирнодопски услови плус, при државни субвенции за производителите на храна, значи и на пекарската индустрија,…

Викенд рецепт: Чорбата на Бранковистите

Како тазе студентка, некој ме запозна со „ајмокацот“. Јадење, кое никогаш не ни било присутно на…

Викенд рецепт: Полноќна гозба со мечезото

На Мечката и остана половина тиква. Не баш, цел “џек – фенер”… Скромно парче од 500…

Викенд рецепт: Равиоли Пепелашка

Рецептот за овие равиоли е толку неверојатен, што откако кочијата се претвори во тиква, дури и…

Викенд рецепт: Ајвар, за сите пари

Времињата во кои живееме не да се лоши, туку секојдневно стануваат се полоши и полоши. Што…

Викенд рецепт: Тортата на мама Јоли!

По исцрпувачкото патување за Бугарија, во Софија, на улицата Обориште, Бенгл беше пречекан од мама Јоли,…

Викенд рецепт: Супастично задоволство на мечката

Ова е изненадувачки лесна, вкусна и хранлива супа која е совршена за преминот во есен. Кога…