Сутерен.мк

Викинзите во штрајк против Тесла

Најголемиот работнички синдикат во приватниот сектор во Норвешка порача дека ќе го спречи сиот транзит на…

Големата измама на Илон Маск

Тесла наведувала лажни податоци за досегот на своите електрични автомобили, како во рекламите, така и во…

Колку заработуваат производителите на автомобили?

Повеќето производители на автомобили минатата година оствариле поголем профит споредбено само со година претходно, и покрај…

Како изгледа фабриката на Тесла?

Тесла конечно ја отвори својата огромна фабрика во Берлин. Тоа е првиот производствен центар на производителот…

Закачка меѓу финската премиерка и Елон Маск

Премиераката на Финска, Сана Марин во последните неколку дена доживеа бројни критики поради прекршувањето на епидемиолошките…

Илон Маск ги претрка сите!

Нето богатството на извршниот директор на компанијата „Тесла“ и „Спејс екс“, Илон Маск изнесува 230 милијарди…

Маск се мајтапи со Безос!

Вселенската трка на двајцата најбогати мажи на светот добива нова димензија откако првиот човек на Тесла,…

Елон Маск е најбогатиот на планетава!

Со богатство од над 185 милијарди долари, Елон Маск стана најбогатиот човек на светот! Од 2017…