Сутерен.мк

Која е „тајната“ на витките луѓе?

Нова студија открива дека природно витките луѓе имаат дури за 23 отсто помалку физичка активност и…

Се спаси ли светот од кризата со храна?

Во спорот за извозот на жито од Украина, Киев и Москва ги приближиле ставовивте. На директниот…

Градови со најдобра храна

Рим Лондон Париз Дубаи Барселона Мадрид Сао Паоло Њујорк Бангкок Сингапур Извор…

Кога навистина е истечен рокот на храната?

Млеко Млекото обично е безбедно за консумирање и до една недела по истекот на рокот од…

Дистрибуцијата на храна во светот се попроблематична

Во светот има доволно храна, проблемот е во нејзината дистрибуција и е поврзан со ситуацијата во…

Што не се јаде навечер?

Стотици пати сме чуле дека вечерата треба да биде лесна, дека не треба доцна да се…

Каде живеат најздравите луѓе?

Во изгубеното кралство високо на Хималаите, живее народот кој има неверојатено долг и здрав живот –…

Продукти за слабеење

Освен намален внес на калории и зголемена физичка активност, за ефикасно слабеење важен е и квалитетот…

Најздравите видови риба

Атлантски лосос – велат дека омега-3 масните киселини кои ги содржи црвеното месо на оваа риба…